E-medica - razmjena i pripreme za Smotru

Autor: Krasnodor Mikša, 6. 11. 2012.

Učenici i profesori odradili su prve razmjene znanja u sklopu projekata za E-medicu i intenzivno se pripremaju za 6. dane E-medice u Puli.

Škola za medicinske sestre Mlinarska ugostila je naše učenike i mentore u sklopu razmjene učenika u projekta E-medice ''Ekologija mora i jezera i utjecaj na zdravlje pojedinca'', u kojem sudjelujemo i sa Srednjom medicinskom školom Dr. Panče Karagjozov iz Makedonije i Pomorskom školom Zadar, koja je također došla u Zagreb na razmjenu.

U posjetu su bili učenici Leon Lukač i Igor Hazulin (3. Mb) i mentor Daniel Čehulić, te Rafaela Božić, koordinatorica projekta.

Prije "radnog dijela" i privođenja zajedničkih prezentacija kraju, razgledali smo učionice i kabinete za nastavu biologije i anatomije, fizike i kemije, stranih jezika te HMP, a posebno smo bili oduševljeni kabinetima "naše male klinike", odnosno drvene kućice koja je prilagođena suvremenim zahtjevima za izvođenje vježbi zdravstvene njege.

Osim ''Ekologije mora i jezera i utjecaja na zdravlje pojedinca'', naši učenici rade na još dva projekta koja će prezentirati u Puli na 6. danima E-medice: Motivacija učenika za učenje 2 i Autohtonost mog zavičaja, čiji su i nositelji.

6. dani E-medice održat će se u Puli od 9. do 11. studenog.

Rafaela Božić, koordinatorica projekta E-medica