Projekt E-medica u Sloveniji

Autor: Krasnodor Mikša, 1. 5. 2014.

U okviru projekta E-medica, potprojekta „Volontiranje kao način života i razmišljanja“, volonteri Magdalena Horvat, Marko Čanadi i Lucija Meštrović s mentoricom Tatjanom Papst bili su sudionici druge razmjene učenika, ovaj put održane u Novom Mestu u Sloveniji.

Uz učenike partnerskih škola iz Zagreba (Škole za medicinske sestre Vrapče i Mlinarska) te Medicinske škole Beograd, domaćini iz Zdravstvene in kemijske šole Novo Mesto priredili su nam sjajan program i radno druženje. Posjetili smo ustanove u kojima oni volontiraju – Opću bolnicu Novo Mesto, gdje smo pogledali i lutkarsku predstavu za male bolesnike, i Dom umirovljenika Novo Mesto, gdje smo se družili s korisnicima.

Uz obilazak tih volonterskih lokacija, učenici su u zajedničkom radu, kroz razne vježbe i radionicu, razmjenili svoja volonterska iskustva, dobili nove ideje i kreirali potencijalne zajedničke volonterske akcije. Isplaniran je i dalji tijek projekta, podijeljeni zadaci, dogovoreni koraci i rokovi...

Galerija.

Tatjana Papst, pedagoginja