Bjelolasica

Autor: Daniela Usmiani, 24. 12. 2010.

12.11. 2010. Uputili smo se na Bjelolasicu. Sigurno se pitate kako je bilo?

Nakon marljivog rada i zalaganja u projektu e-medica koji djeluje u našoj školi već 5 godina, uključili smo se na predstavljanje našeg projekta pod nazivom „ Problemi starije životne dobi“ kojeg smo trebali predstaviti. Projekt smo izradili u suradnji sa Srednjom zdravstvenom školom Ante Kuzmanića iz Zadra.  Naši predstavnici bili su prof. Rafaela Strsoglavec, koordinatorica, prof. Ivan Pogačić, prof. Štefica Sukreški te ravnatelj Zlatko Radman i učenici : Oliver Totović, Martina Mirt, Kristina Mikulčić, Helena Begić, Marija Bortiek i Tamara Brlić.

Svoje projekte na Bjelolasici predstavljalo je 15 medicinskih škola iz cijele Hrvatske te 2. Gimnazija iz Zagreba, kao i vanjski suradnici iz Makedonije i Maribora.  Ukupno je bilo 196 sudionika.

Naš boravak na Bjelolasici je osim službenog dijela predstavljanja projekata bio ispunjen raznolikim događanjima. Organizirano je nordijsko hodanje, šetnje planinarskim stazama i sportska natjecanja u kojima smo bili izuzetno uspješni. Prof. Pogačić je osvojio prvo mjesto u stolnom tenisu,a prof. Sukreški i prof. Radman drugo mjesto u paru u badmintonu.Bilo je desetak ekipa iz cijele Hrvatske Srednjih škola.Zlato su
osvojile kolegice iz Medicinske škole Vrapče.

Druženje na Bjelolasici je za nas bilo jedno lijepo iskustvo u suradnji s ostalim školama i učenicima.

Ponosni smo što smo mogli predstaviti našu školu i naš marljivi rad.

Martina Mirt i Kristina Mikulčić, 4Mb