Get on your bikes u Poljskoj

Autor: Daniela Usmiani, 12. 10. 2016.

Filip Herceg, Damjan Tišljar i Karlo Martinić-Posavec, učenici naše škole, u pratnji profesora Ivana Pogačića proveli su pet dana, (od 3. - 7. 10. 2016.), prepunih projektnih aktivnosti u Rzeszowu, na projektnom susretu u " Zespół Szkół Elektronicznych", školi partneru projekta.

Radi se o velikoj srednjoj školi za elektrotehniku i informatiku sa više od tisuću učenika u kojoj ima tek nekoliko djevojaka.Iako ih nije vriejem služilo jer je bilo hladno i padala kiša, odrađene su sve projektne aktivnosti. Učenici su imali prilike voziti se unaprijed pripremljenim stazama od stranedomaćina; pa su se tako provozali stazom  Łańcut – Borek Stary i posjetili stari dvorac Łańcut,. Posjetili su i rodno mjesto pape Ivana II, Glogow Malopolskie (iz kojeg je bila škola partner u prijašnjem EU projektu).

Osim što su imali prilike upoznati se s ljepotama tog dijela Poljske, sudjelovali su i u vožnji avanturističkom stazom koju je pripremila virtualna podružnica naše firme Cycling freaks, vozeći se uz rijeku Wislok i igrajući golf, minigolf, odbojku i vozeći karting na biciklima.

Bilo je to još jedno lijepo druženje učenika i nastavnika iz 8 zemalja. Sljedeće se očekuje u ožujku, kod naših susjeda u Sloveniji.

Daniela Usmiani