Susret projektnih timova u Češkoj

Autor: Daniela Usmiani, 13. 3. 2015.

Od 1. - 7. ožujka 2015. održan je prvi susret projektnih timova Erasmus+ projekta, "Get On Your Bikes, Europe`s Back In Business", u  srednjoj školi  Gimnazium Žďár nad Sázavou, u Češkoj.

Na projektni susret otputovali su: Danijela Rebrović (3Mb), Borna Grabušić (2Ma) i Tomislav Petrić (2Gb), u pratnji profesorica Mare Ivančević i Daniele Usmiani, koordinatorice projekta.

Obzirom na vrlo hladno vrijeme, pa čak i snijeg, morali smo malo izmjeniti aktivnosti projekta te smo biciklističke staze - ture i znamenitosti na njima obišli pješice, kako bi se upoznali sa svakom znamenitošću duž staze.

Na temelju već gotovih video uradaka snimali smo tonske zapise na svakom od jezika projektnih partnera.

Prema prijedlozima svake od zemalja zajedno smo odabrali ime virtualne firme  "Cycling freaks", kojom promoviramo avanturistički biciklizam, logo i slogan: "More then bike".

Tijekom siječnja svi projektni timovi organizirali su ispunjavanje ankete koju su ispunili po 50 učenika i 30 odraslih iz svih 8 zemalja. Zadatak hrvatskog tim bio je obraditi anketu i prezentirati rezultate ankete kojom smo željeli provejriti koliko je okruženje svakog od partnera naklonjeno biciklistima, mjesta prilagođena biciklističkim stazama te da lisu ljudi voljni da se trenutno stanje poboljša i promjeni. Također su predložili smjernice, što i kako bismo trebali raditi.

Uvidjeli smo da u svim zemljama postoji želja da se popularizira biciklizam kao sport.

Proučili smo na koji način se prilagođava i organizira biciklizam u velikim gradovima, te proučavali oznake i organizaciju staza u Pragu i upoznali se sa tehnologijom i razvojem biciklizma u Tehničkom muzeju u Pragu.

Učenici su odsjeli kod učenika domaćina, stjecali nova prijateljstva i unapriješđivali socijalne vještine i znanje engleskog jezika. Profesori su se upoznali međusobno, razmjenili dosadašnja iskustva i međusobno se sprijatelji.

Daniela Usmiani, koordinatorica projekta

Priloženi dokumenti: