Izrada stalaka za bicikle

Autor: Daniela Usmiani, 8. 10. 2015.

Jedan od zadataka svakog projektnog tima bio je istražiti na koji način mogu poboljšati uvijete korištenja bicikala u svojoj sredini te učinjeno kroz kratak filmić pokazati drugim timovima na susretu u Cavnicu.

Obilaskom Bedekovčine zaključili smo da nema pravih stalaka za bicikle, te da su postojeći ili u lošem stanju i neprikladni. U razgovoru s predstavnicima biciklističkih klubova saznali smo da su najbolji stalci "ziherice".

Obzirom da naši učenici na praksi rade s metalom - učenik Karlo Vidiček je napravio nacrt stalaka te su učenici na praksi pod vdstvom svojih mentora izradili stalke. Izradili smo dvije kombinacije: skuplju - 4 kompleta po 3 stalka za ukupno 6 bicikala te 3 pojedinačna stalka-stup za dva bicikla.U suradnji s načelnikom postavit ćemo i jednan komplet na određenom mjestu u Bedekovčini, jedan ispred naše i ispred Osnovne škole,a  četrvti još razmišljamo. :-)

Kako je sve to izgledalo i filmić o izradi i troškovniku poledajte u prilogu.