Učenici škole na projektnom susretu u Italiji

Autor: Daniela Usmiani, 3. 3. 2022.

Od 19. do 25. veljače 2022. godine, učenici SŠ Bedekovčina boravili su u talijanskom gradiću Teramo u sklopu Erasmus+ projekta „Guide the Guide“. U navedenome projektu sudjeluju škole iz Rumunjske, Španjolske, Portugala, Italije i Hrvatske, a u okviru projekta učenici izrađuju nove interaktivne ture po muzejima kako bi oni postali zanimljivo i rado posjećeno mjesto učenja!

Učenici Marija Benko, Iva Orešec, Gabrijela Dujmović, Moreno Stanišić i Adriano Fruk, zajedno s nastavnicima Petrom Gorički i Ivanom Pogačićem, predstavljali su školu i sudjelovali u projektnim aktivnostima. Aktivnosti su uključivale posjete muzejima te povijesnim i kulturnim znamenitostima, kao i interaktivne ture pod vodstvom učenika i nastavnika talijanske škole domaćina.

Uz Teramo, učenici su tako imali priliku posjetiti i razgledati gradić Castelli, poznat u svijetu po proizvodnji keramike te su se i sami okušali u oslikavanju keramike, a oslikane tanjuriće ponijeli su kući kao uspomenu na ovaj susret. Učenici su također posjetili Campo Valano, Campli i Civitellu, te Azzinano, pitoreskno mjesto smješteno u blizini Terama koje se posljednjih godina razvija kao turističko mjesto zahvaljujući muralima kojima su oslikane fasade kuća.

Posljednjega dana susreta, učenici su posjetili Rim te ga razgledali na malo drugačiji način, slijedeći tragove i otkrivajući rješenja zagonetki. Uz razgledavanje turističkih mjesta pokrajine Abruzzo, učenici su se također imali priliku upoznati s posebnostima talijanske kuhinje te naučiti nešto o vrstama kave.

Petra Gorički, prof.