Mobilnosti u Španjolskoj, Future in our hands

Autor: Daniela Usmiani, 15. 10. 2021.

U okviru dvogodišnjeg Erasmus+ projekta škole pod nazivom Future in our hands 15 učenika arhitektonskih i građevinskih tehničara, te četiri agrotehničara obavilo je dvotjednu stručnu praksu u Španjolskoj.

Petnaest arhitektonskih i građevinskih tehničara, uz pratnju nastavnica Daniele Usmiani i Sanje Markuš, stjecalo je znanja i vještine u projektiranju bioklimatske, samoodržive kuće koje postaju standard moderne arhitekture tijekom dvotjedne stručne prakse u Malagi. Započeli su s teoretskim dijelom o karakteristikama i izgradnji bioklimatskih kuća diljem svijeta, a nastavili projektiranjem obiteljske kuće u pojedinoj zemlji svijeta. Vrlo je važno, da su radeći u timovima, usvajali podjelu posla, preuzimanje odgovornosti i poštivanje termina jer je rad u timu sastavni dio posla koji će raditi u budućnosti.

Pet agrotehničara završnog razreda proveli su dva tjedna u Ubedi, u pratnji nastavnika struke Daniela Gavrana. Oni su nadogradili teoretsko znanje iz stočarstva učeći i radeći na farmama u Španjolskoj. Osim što su se upoznati s načinom uzgoja koza i životom na farmi, što nemaju priliku u našem Zagorju, imali su priliku vidjeti kako izgleda ekološko maslinarstvo.

Tijekom dvotjednog boravka upoznali su se i s kulturom i znamenitostima Španjolske.  Cijela mobilnost organizrana je u suradnji s tvrtkom EuroMind.