Izložba maketa (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 19. 3. 2016.

U srijedu, 16. ožujka 2016., održana je izložba maketa koje su izradili učenici 4. Ga razreda. Izložba je postavljena na inicijativu profesorice Aleksić Matijević i samog 4. Ga.

Izložba maketa nastala je sintezom 4 stručna predmeta – Računalstva i Stambenih i javnih zgrada koje arhitektonskim tehničarima predaje profesorica Sanja Markuš te Arhitektonskih konstrukcija i Praktikuma koje predaje profesorica Anamarija Aleksić Matijević. Tako se uz makete na izložbi moglo vidjeti i proučiti nekoliko glavnih projekata učenika 4. Ga.

Makete su izrađene u raznim mjerilima i od raznih materijala (kapafix, drvo, laminat, karton, pleksiglas,...) prema projektima obiteljskih kuća na kojima su učenici radili još od 3. razreda. Učenici su u 3. razredu u sklopu Računalstva i Stambenih i javnih zgrada započeli projekt obiteljske kuće, a do kraja istog završili idejni projekt i dio glavnog projekta. U 4. razredu učenici su završili glavni i izvedbeni projekt, a zatim su na osnovi svog projekta izradili sheme stolarije i trenutno izrađuju detalje. Same makete bile su zadatak postavljen iz Praktikuma i njihova svrha je dati uvid ljudima kako bi zamišljene kuće izgledale.

Za kraj, smatramo da je izložba bila uspješna jer su za makete pokazali interes mnogi učenici naše škole, a također i profesori.

Galerija.

Ana Mlinarić, 4. Ga