Posjet gradilištu sportske dvorane u Zaboku (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 11. 10. 2016.

Učenici 4. Ga i 4. Gb, arhitektonski i građevinski tehničari, uz pratnju nastavnika Sandre Tuđa i Damira Bešenića, posjetili su gradilište sportske dvorane u Zaboku.

Kroz gradilište ih je proveo glavni inženjer gradilišta g. Darko Malek iz tvrtke Div d.o.o., koja je ujedno i glavni izvođač zgrade.

Dvorana će biti najveća u Zagorju, polivalentna, s bruto površinom od 3800 četvornih metara. U sklopu dvorane, koja će se zbog potreba održavanja tjelesnog odgoja moći pregraditi na tri dijela, sa svlačionicama i sanitarnim čvorom bit će i dvije manje dvorane – streljana i dvorana za korektivnu gimnastiku, te kafić s galerijom. Čvrste tribine imat će 550 sjedećih mjesta, a još toliko mjesta osigurat će se teleskopskim pomičnim tribinama pa će dvorana ukupno moći primiti oko 1100 posjetitelja.

Projektant dvorane je Vedran Pedišić, poznati hrvatski arhitekt.  Vrijednost investicije se kreće oko 30 milijuna kuna, a otvorenje se očekuje u studenom ove godine.

Galerija.

Sandra Tuđa