Posjet dvorcu Bedekovčina

Autor: Daniela Usmiani, 26. 10. 2010.

U sklopu nastave povijesti umjetnosti učenici 3Ga razreda odšetali su alejom divljih kestenova do baroknog dvorca Bedekovčina smještenog u pejzažnom perivoju iznad mjesta.

Sam dvorac je u dobrom stanju ali klasicistička oranžerija traži hitnu sanaciju zidova i zaštitu od kapilarne vlage iz tla. Primijetili smo i vrlo loše stanje nekih stoljetnih stabala u parku. Vjerujemo da se to uredno konstatira i bilježi, ali zar ne postoje metode ozdravljenja bolesnih stabala? Neka su stabla već i posječena zbog opasnosti po prolaznike, ali trebala bi biti zamijenjena novim istovrsnim sadnicama.

Sanja Markuš i 3Ga