Građevinsko učilište
Školuje učenike za danas potrebna zanimanja u graditeljskom sektoru.

U trogodišnjim obrazovanju za zanimanje:
  • zidar
  • tesar
  • klesar
  • soboslikar-ličilac
  • pismoslikar
  • instalater grijanja i klimatizacije
  • mehaničar građevinskih i rudarskih strojeva
  • rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima
  • proizvođač keramike
  • keramičar oblagač.

U četverogodišnjem obrazovanju za zanimanje:
  • građevinski tehničar
  • arhitektonski tehničar.

Učenici redovito postižu zapažene rezultate na državnim natjecanjima, kako iz četverogodišnjih tako i trogodišnjih zanimanja.

Mini bager (video)

Autor: Krasnodor Mikša, 13. 12. 2017.

Nabavkom višenamjenskog mini bagera Srednja škola Bedekovčina postala je jedinstvena škola u Republici Hrvatskoj prema količini i upotrebi građevne mehanizacije.

Škola je nabavila bager Wacker Neuson EZ17 koji kombinira kompaktni dizajn, proširivu podvozicu i 2-brzinski pogon. EZ17 osigurava maksimalnu upravljivost i pristupačnost, a istodobno pruža izvrsnu dubinu kopanja i moćnu silu sila bušenja. Proširivo podvozje podesivo je za putovanje kroz uske prolaze i nizak tlak u tlu te štiti postojeće uređenje okoliša.

Sustav slanja s opterećenjem (LUDV) omogućuje glatki rad i poboljšanu učinkovitost pri korištenju višestrukih funkcija.

Bager je škola nabavila vlastitim sredstvima, a koštao je 180.000 kuna.

Bager je namijenjen rukovateljima građevinskim i rudarskim strojevima, kao i obrazovanju odraslih, za infrastrukturne radove u građevinarstvu.

Time je škola proširila park građevinskim strojevima te osim mini bagera posjeduje i utovarivač dva dozera, valjak i greder-kombinirku.