Tjedan cjeloživotnog učenja

Autor: Krasnodor Mikša, 14. 10. 2014.

I u našoj školi obilježen je Tjedan cjeloživotnog učenja, nizom događanja koja su promovirala važnost cjeloživotnog učenja.

Tjedan cjeloživotnog učenja je nacionalna obrazovna kampanja koja na jednostavan način, na temelju izravnih obraćanja građanima, potiče ostvarenje ideje o promoviranju učenja i obrazovanja. Tjedan cjeloživotnog učenja UNESCO-ova je inicijativa pokrenuta 1999. godine.

Školu su posjetila djeca iz Dječjeg vrtića Bedekovčina koja se tek pripremaju za cjeloživotno učenje. Mogli su se upoznati s nekim zanimanjima naše škole (zidari, tesari, keramičari, vrtlari, cvjećari, medicinske sestre, mehaničari i dizaličari), prilagođeni njihovom uzrastu.

Također je postavljen štand u centru Bedekovčine na kojem su se zainteresirani mogli upoznati sa zanimanjima klesar i proizvođač keramika i dijeljeni su propagandni materijali o Tjednu cjeloživotnog učenja.

Organizirana je i akcija s knjigama koje su poklanjane u prošlim događanjima učenika škole te su pronalazile novi put – u vlaku, na željezničkim i autobusnim stanicama, čekaonicama domova zdravlja...s naljepnicom „Uzmi me, pročitaj i ostavi za poslije“ na koricama. Ideja je bila da je ljudi pročitaju i opet ostave na nekom mjestu gdje je velik protok ljudi za nekog sljedećeg čitatelja.

U organizaciji Tjedna cjeloživotnog učenja i promoviranju važnosti učenja sudjelovali su učenici sva tri učilišta pod vodstvom prof. Damira Bešenića, voditelja obrazovanja odraslih.