Pedološki laboratorij u emisiji RTL-a (Video)

Autor: Krasnodor Mikša, 8. 12. 2013.

U emisiji Dodir prirode RTL-a objavljena je reportaža o Pedološkom laboratoriju Srednje škole Bedekovčina.

U emisiji je prikazano pravilno uzimanje uzoraka tla za ispitivanje, ispitivanje i funkcioniranje Pedološkog laboratorija u našoj školi.

Savjete vezano uz ispitivanje tla za poljoprivrednike dale su voditeljica Poljoprivrednog učilišta i laboratorija, Mirjana Hudi Vlahek, i Lidija Pribolšan, koja i radi u laboratoriju, uz pomoć učenika Poljoprivrednog učilišta. O samom laboratoriju i financiranju za njegovo stvaranje iz Europskih fondova govorio je ravnatelj škole, Zlatko Radman.