Međunarodni dan sestrinstva

Autor: Krasnodor Mikša, 10. 5. 2013.

Učenici i nastavnici Medicinskog učilišta Srednje škole Bedekovčina uključili su se prigodnim programom u obilježavanje Međunarodnog dana sestrinstva koji je obilježen i u Općoj bolnici Zabok.

Ovogodišnje obilježavanje događa se pod nazivom "Prevladajmo razlike: Milenijski razvojni ciljevi" kojim se definira usmjerenost u smanjenju smrtnosti djece, unapređenju zdravlja majki te prevenciji zaraznih bolesti.

Međunarodni dan medicinskih sestara, koji se u svijetu i Hrvatskoj obilježava 12. svibnja, obilježava se u znak sjećanja na datum rođenja Florence Nightingale (1820. - 1910.), engleske bolničarke i začetnice modernog sestrinstva u svijetu, koja je, smatrajući da su medicinske sestre neizostavan oslonac u zdravstvu te da se trebaju školovati, inicirala ulazak profesionalnog obrazovanja medicinskih sestara.

Čestitamo njihov dan svim medicinskim sestrama i medicinskim tehničarima, kao i fizioterapeutskim tehničarkama i tehničarima.