Međunarodni dan srca

Autor: Krasnodor Mikša, 28. 9. 2013.

27. rujna u našoj školi obilježen je Međunarodni dan srca koji ove godine pada u nedjelju, 29. rujna.

Uz pomoć profesorice Martine Zaplatić, učenice 4. Ma razreda napravile su mali plakat u slikama i sa zanimljivostima o našem srcu, krvnom tlaku, o lošem načinu života koji šteti našem srcu i cijelom krvnom sustavu.

Kako bismo što bolje i obilježili taj dan, zajedno smo našim profesorima, učenicima i ostalim djelatnicima naše škole mjerile krvni tlak te izračunavale idealnu tjelesnu težinu pomoću indeksa tjelesne mase. Uz koju šalu, razgovor i opuštenu atmosferu Međunarodni dan srca iskoristili smo za promociju zdravijeg načina života, što u konačnici dovodi do smanjenja kardiovaskularnih bolesti.

Ivana Pišković, 4. Ma