Sajam poslova u Krapini

Autor: Daniela Usmiani, 26. 3. 2011.

U četvrtak, 24. ožujka 2011., održao se još jedan Sajam poslova u Krapini na kojem su prisustvovali učenici i profesori Srednje škole Bedekovčina.

Škola je bila jedan od sudionika kojemu je pružena šansa predstaviti se i upoznati  zainteresirane sa zanimanjima koja obrazujemo. Školu su predstavljali učenici poljoprivrednog, građevinskog i medicinskog usmjerenja, koji su se trudili privući pažnju osnovnoškolaca, ali i odraslih, i odgovoriti im na sva njihova pitanja.

Na sajmu su prisustvovala tri predstavnika Poljoprivrednog učilišta i dva predstavnika fizioterapeutskih tehničara, koji su sa zadovoljstvom masirali posjetioce i prikazivali vježbe s pomagalima. Također su prisustvovala dva predstavnika građevinskih tehničara i dva medicinskih tehničara, koji su posjetiteljima mjerili tlak. Najzanimljiviji su bili proizvođači keramike koji su izrađivali predmete od gline.

Srednja škola Bedekovčina, uz školu u Pučišćima, jedina školuje klesare i naglasak na Sajmu poslova bio na prezentaciji tog hvalevrijednog i zanimljivog zanimanja.

Učenici i posjetitelji mogli su se upoznati s nizom poslodavaca koji su reklamirali svoje tvrtke i preuzimali životopise zainteresirane. Bila je organizirana i radionica samopromocije na intervjuima za posao.

Sve u svemu, organizacija je bila dobra i moglo se mnogo toga zanimljivoga vidjeti i naučiti.

Adela Roginić, 4G,