Buvljak

Autor: Daniela Usmiani, 4. 5. 2011.

U subotu, 16. 4. 2011. od 8 do 13 sati, održan je na bedekovčanskoj tržnici Humanitarni sajam rabljene robe („buvljak“) u organizaciji Volonterskog kluba Srednje škole Bedekovčina i malih volontera Osnovne škole Bedekovčina.

Bila je to završna manifestacija višemjesečne suradnje između Srednje i Osnovne škole Bedekovčina.

Projekt Volonterskog kluba Srednje škole Bedekovčina – Promocija volonterstva među učenicima Osnovne škole i mlađim učenicima naše škole, za koji smo dobili i nagradu Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva, tako je i ispunio svoju funkciju. U Osnovnoj školi Bedekovčina osnovan je klub volontera pa je zajedničkim snagama organiziran i ovaj humanitarni sajam.
S puno različite robe prikupljene od roditelja učenika obje škole,  prostor ispred Puba od ranog je jutra pretvoren u šarenu tržnicu. Dvadesetak malih i velikih volontera marljivo je sortiralo i izlagalo robu po vrsti, kako bi kupci što bolje vidjeli cjelokupnu ponudu. Istovremeno su robu štitili i od vjetra i povremene kiše te se grijali kavama i čajevima. Malobrojni kupci koji su unatoč prohladnom vjetrovitom danu odlučili humanitarno kupovati pomogli su da se prikupi značajan iznos za pomoć obiteljima s područjima naše općine. Ukupan prihod tako je podijeljen u dvije obitelji kojima smo time bar malo olakšali troškove uskrsnih blagdana.
Obzirom da se ideja humanitarnog sajma dopala i volonterima i darivateljima robe za prodaju koji još uvijek donose razne predmete, knjige i odjeću, čini se da će sajam biti ponovljen. Dogovor je da to bude u ranu jesen dok još bude sunca, da se volonteri prodavači ne smrznu kao ovaj puta.