Projekt Želimo život bez nasilja

Autor: Krasnodor Mikša, 13. 11. 2011.

Učenici Srednje škole Bedekovčina 4. 11. 2011. sudjelovali su na priredbi u Zaboku, u gimnaziji A. G. Matoš povodom projekta „Želimo život bez nasilja“. Projekt se provodio u svim srednjim školama Krapinsko-zagorske županije, a Srednja škola Bedekovčina bila je jedan od sudionika tog projekta.

Učenici su sudjelovali dramom „Kap koja je prelila čašu“ koju su napisale učenice 2. Ma razreda Elizabet Horvat, Valentina Horvat, Karla Babić, Ivana Pišković i Martina Martek još prije godinu dana. U izvedbi drame pomogli su im i Luka Ivanković (2. Ma) i Marko Čanadi    (2. Ma).

Učenici su kroz glumu publici pokazali jedan od niza oblika nasilja, a čest uzrok nasilja je i alkohol. Gledatelji su mogli uočiti različite oblike nasilja kao što su verbalno i fizičko nasilje  pa i suicid,  nasilje nad samim sobom. Ostavili su jasnu poruku – ŽELIMO ŽIVOT BEZ NASILJA.

Nakon izvedbe i završetka programa slijedile su mnoge pohvale učenicima Bedekovčine. Na predstavu je stigao i ravnatelj Srednje škole Bedekovčina Zlatko Radman, a i drugi profesori, što je učenicima mnogo značilo. I, naravno, uz njih je bila i pedagoginja Tatjana Papst koja je pomogla rekvizitima i bila im  je velika podrška. Ali...to sve ne bi uspjelo bez njihove mentorice Karmen Šimudvarac koja im je u svemu pomagala, uvježbavala ih i imala vjeru u njih do samoga kraja.

Nadamo se da će učenici i dalje sudjelovati u raznim projektima i predstavljati  školu.

Elizabet Horvat, 2.Ma

Prezenatciju o ovoj temi možete pronaći na našoj stranici u rubrici Razmjena znanja - Teme za sat razrednih odjela.