Nasilne veze su bezveze

Autor: Krasnodor Mikša, 10. 3. 2014.

Anja Pečnik, Anamarija Puklin i Simona Hren sudjelovale su na treningu vršnjačke edukacije u organizaciji CESI-ja.

Trening vršnjačke edukacije učenika i učenica održao se od 7. do 9. ožujka 2013. u Termama Jezerčica, Donja Stubica. Trening je dio projekta koji vodi CESI - Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje.

Na treningu je sudjelovalo 55 učenika iz 18 različitih srednjih škola, a među njima bile su i učenice Srednje škole Bedekovčine: Anja Pečnik, Simona Hren i Anamarija Puklin iz 3. Ma razreda.

Cilj treninga bio je upoznati mlade s problemom nasilja u vezama i osposobiti ih da djeluju i uključe se u rad prevencije nasilja. Osim što su se slušala predavanja, bilo je i vremena za zabavu, kupanje i upoznavanje novih prijatelja.

Svoje iskustvo stečeno na treningu i znanje o problemu nasilja u mladenačkim vezama prenijet će u našoj skoli raznim akcijama i projektima koje će osmisliti Anja, Simona i Anamarija uz pomoć mentorice Martine Keče, a sve to će se održati početkom 5. mjeseca u trećim razredima.

Galerija.

Simona Hren, 3. Ma