Geogledaonica

Autor: Daniela Usmiani, 9. 11. 2010.

Projektu „ Stop nasilju - promicanje humanitarnih vrijednosti (aktivno provođenje slobodnog vremena unutar i izvan škole)“ i Kestenijadi priključila se izborna grupa Geogledaonica. Za razliku od onih koji su dijelili pečene kestene, palačinke, čajeve, vruću čokoladu, pohane bukovače ili kompot od jabuka, Geogledaonica se, baš kao i grupa Crvenog križa, predstavila radionicom.

Izrađivali su 3D kartu kontinenata kao metaforu za sprečavanje nasilja u školama na cijelom svijetu. Na slici ste možda primijetili da nema kontinenta Antarktika. Svi prisutni složili su se sa njima kako možemo dozvoliti nasilje u školama na tom kontinentu J.

Ideju o izradi takve karte su zajedno osmislile, a i realizirale učenice: Karolina B., Josipa Š., Marija B., Kristina M., Marela H., Ana J., Lucija M., Lana J. Pomogle su im i druge učenice prisutne na Kestenijadi , pa se tako grupa Geogledaonica zahvaljuje i blizankama Elizabeti i Valentini, Mateji O., Štefici P., Ivi M. i svima ostalima koji su bilo kako pomogli ili im samo pohvalili izrađenu kartu.