PRVA MJESTA NA XVI. DRŽAVNOM NATJECANJU GRADITELJSKIH ŠKOLA

Autor: Daniela Usmiani, 21. 4. 2011.

Uz geslo « Gradimo zajedno našu Hrvatsku « u Čakovcu je od 14. do 16. travnja 2011. godine održano XVI. Državno natjecanje učenika u znanjima i vještinama građenja. Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovalo je 116 učenika, 81 mentor ili ukupno 197 sudionika iz 27 graditeljskih i geodetskih škole RH. Domaćin ovog natjecanja bila je Graditeljska škola Čakovec.

Natjecanje se održalo pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Zajednice graditeljskih škola Republike Hrvatske.

U natjecanje u znanju i vještinama građenja kod tesara Marko Ptičar i Siniša Meštrović (3.a), uz mentora Ivana Deda,  osvojili su 1. mjesto.

Keramičari-oblagači Darijo Mutak i Vedran Vuković (3.c), pod mentorstvom Stjepana Sinkovića, osvojili su 1. mjesto.

Budući zidariIvica Trčak i Marijan Štefanović (3.a), uz mentora Vladimira Vidičeka, osvojili su 2. mjesto.

U natjecanje u znanju i vještinama u predmetu «Nosive konstrukcije - Građevna mehanika« učenik 4. G Dominik Veverec osvojio je 1. mjesto. Mentorica je bila Nada Čajko.

U predmetu «Crtanje« Ivan Lončar (3. G) osvojio je 2. mjesto. Mentorica je bila Sanja Markuš.

Mladen Vragović, učenik 4. G razreda, u predmetu «Arhitektonske konstrukcije«, uz mentora Damira Bešenića, osvojio je 8. mjesto.

Nastavnici naše škole Damir Bešenić i Ivan Ded sudjelovali su u radu povjerenstava za zanimanja građevinski tehničar i tesar.