Natjecanje - "Znanjem do energetskih ušteda 2011."

Autor: Daniela Usmiani, 4. 5. 2011.

U ponedjeljak, 18. travnja 2011. u Srednjoj školi Krapina održano je natjecanje u znanju za učenike srednjih škola. Natjecanje je organizirala Regionalna energetska agencija sjeverozapadne Hrvatske u sklopu projekta „Znanjem do energetskih ušteda 2011“ i Energetskog dana Krapinsko zagorske županije. Na natjecanju je sudjelovalo pet zagorskih srednjih škola: Krapina, Pregrada, Oroslavje, Konjščina i Bedekovčina. Svaka škola imala je po četiri predstavnika. Našu školu su predstavljali učenici 3.G razreda: Petar Florjan, Tomislav Cvetković, Dragutin Kovačić i Matija Prlić, pod budnim okom profesorice Sanje Markuš.

Natjecanje se sastojalo od testa koji su pisali svi učenici, a devet učenika koji su najbolje napisali test ušlo je u finalno ispitivanje. Među tim učenicima koji su prošli u finale bio je i Matija Prlić. Učenici su slučajnim odabirom bili podijeljeni u tri grupe po tri učenika. Zadatak u finalu je bio prezentirati pred komisijom niskoenergetsku kuću koju bi oni sagradili. Matija Prlić je bio u pobjedničkoj grupi zajedno sa Nevenom Hercegom (SŠ Krapina) i Nikolom Landripetom (SŠ Krapina). Oni su najbolje osmislili i prezentirali tu kuću te su osvojili vrijedne nagrade koje im je uručila zamjenica župana Sonja Borovčak.