Nastup na Festivalu matematike u Puli

Autor: Daniela Usmiani, 5. 5. 2011.

Vrijedni tim učenika Srednje škole Bedekovčina marljivo je radio puna tri mjeseca na projektu Veliki Tabor kojim smo predstavili našu županiju očima matematike.

Nastupili smo u okviru projekta  „Matematika +“ koji je dio Festivala matematike i održao se u Puli  14. i 15.travnja 2011.  Također smo sudjelovali i u timskom natjecanju iz matematike.

Cilj projekta bio je predstaviti naš najljepši dvorac, pronaći u njemu elemente matematike i poneke dodatno obraditi. U konačnici smo napravili prezentaciju–film uz dva plakata u kojem smo približili matematiku kroz priču običnom gledatelju.

Projekt se ne bi mogao odraditi da nismo imali veliku pomoć gđe. Nadice Jagarčec koja nam je dala mnoštvo korisnih podataka. U timu se nalazi šestero učenika građevinskih tehničara: Jelena Tuđa (4. razred), Irena Mutak, Karlo Mraz, Marko Blagec (3. razred), Ivana Čajko i Štefica Posarić(2. razred). Muzej iz Gornje Stubice posudio je kostime učenicima.

Voditeljice su bile prof. Sanja Markuš i prof. Daniela Usmiani.

Projektom Veliki Tabor podijelili smo treće mjesto na koje smo veoma ponosni s obzirom da smo prvi put nastupili na festivalu. Željeli bismo se od sveg srca zahvaliti sponzorima Krapinsko-zagorskoj županiji, PGM-u Poznanovec i tvrtki GEO-BT d.o.o. iz Zaboka kao i Srednjoj školi Bedekovčina koji su svojim donacijama omogućili da naši učenici sudjeluju na Festivalu obzirom da ovo natjecanje financiraju sami natjecatelji.