Izrada strateškog plana razvoja s akcijskim planom Regionalnog centra kompetentnosti

Autor: Krasnodor Mikša, 15. 6. 2022.

U ponedjeljak, 13. lipnja 2022., u Srednjoj školi „Arboretum Opeka“ Marčan, u svrhu provedbe projekta Uspostava regionalnog centra kompetentnosti u poljoprivredi „Arboretum Opeka“, u kojem sudjeluje i Srednja škola Bedekovčina, održan je sastanak i radionica u svrhu izrade strateškog plana razvoja s akcijskim planom Regionalnog centra kompetentnosti te godišnjeg  plana rada RCK-a i škole.

Kako bi strateški i godišnji plan bio sveobuhvatan ali i ostvariv, napravljena je situacijska analiza, revidirana misija i vizija RCK-a, analizirano je okruženje (dionici i trendovi) i precizirani strateški ciljevi.

Radionicu su vodile vanjske stručnjakinje, Nina Begićević Ređep i Katarina Tomičić - Pupek sa suradnicima. Sastanak je povezao visoko obrazovanje, rukovodstvo dviju srednjih škola, voditeljicu projekta, Varaždinsku županiju, članove projektnog tima, nastavnike škole i vlasnika Vrtnih sadnica Šincek kao predstavnika spone polaznika škole s realnim sektorom.

U izrazito pozitivnom okružju, entuzijastično i s jasnom vizijom krećemo u realizaciju Regionalnog centra kompetentnosti kao mjesta izvrsnosti strukovnog obrazovanja implementacijom inovativnih metoda poučavanja i učenja temeljenog na radu.