urednik ove stranice pokraj biste ispred rodne kuće slavnoga hrvatskoga fizičara Andrije Mohorovičića (Volosko, kod Opatije, 27. kolovoza 2007.).

Proučavanjem rasprostiranja valova potresa sa epicentrom u Pokupskome 1909. godine, Andrija Mohorovičić je otkrio postojanje Zemljine kore, najveće prirodne tvorevine na našem planetu. U cijelome svijetu poznat je kao utemeljitelj seizmologije. U Hrvatskoj utemeljuje meteorologiju i prvi objavljuje vremenske prognoze. Ponosimo se i time što je bio profesor matematike, fizike i meteorologije (u Bakru, Osijeku i Zagrebu) i začetnik proučavanja djelovanja potresa na zgrade. 2007. godine dostojno je obilježena 150. obljetnica njegova rođenja diljem svijeta, tako i na Međunarodnoj konferenciji iz edukacijske fizike GIREP-EPEC u Opatiji. ( više na :http://www.ffri.hr/GE2 )

smileyNa dobrome si putu! U pregledniku Dokumenti odaberi mapu koja odgovara tvome   predmetu ili godini učenja!

Napomena:

Navedene mape ne sadrže cjelovite obrade nastavnih tema. Ilustracije i primjeri u njima mogu poslužiti samo kao dodatni izvor učenja uz redovito sudjelovanje u nastavi.

indecisionPreporuka 1.

Klik na OnLine tečajevi u gornjoj traci vodi na Nacionalni portal za učenje na daljinu. Nakon prijave možeš odabrati Digitalni obrazovni sadržaji za srednje škole, zatim Fizika za srednje škole-učenički sadržaji, baš kao što smo radili u učionici.

indecisionPreporuka 2.

Na adresi http://www.eskola.hfd.hr je elektronična škola Hrvatskog fizikalnog društva sa obiljem tekstova, prikaza, animacija i zanimljivosti iz fizike i znanosti uopće, posebice tu su i korisne stranice za učenike.

no4.siječnja 2014.

Tesla u fizici - predavanje akademika Vladimira Paara

Link:

www.skolskiportal.hr/clanak/177-nikola-tesla-u-fizici/

Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti je u okviru obilježavanja obljetnice Teslinog izbora za člana Akademije organizirala predavanje "Tesla u fizici". To je intrigantna tema jer su velika Teslina otkrića u fizici dosad uglavnom malo poznata i priznata. Predavanje je namijenjeno učenicima da ih upozna i zainteresira za velika Teslina otkrića u fizici.

gost akademik Paar, 23.5.2013..doc
 Izjava HAZU o nastavi matematike, fizike, kemije i biologije.doc
 Newtonovi zakoni na zagorskom.doc
 V.Paar 1 (1).JPG