Tradicionalna božićna priredba u Lobor-gradu (galerija+video+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 29. 12. 2015.

Zadnja vijest na kraju ove, kalendarske godine organizacija je božićne priredbe medicinskih razreda za korisnike Doma Lobor-grad.

Učenici 3., 4. i 5. Ma i nastavnici Medicinskog učilišta Srednje škole Bedekovčina već tradicionalno organiziraju božićnu priredbu i donose poklone korisnicima Doma za psihički bolesne odrasle osobe ''Lobor-grad''.

Učenici i nastavnici organizirali su pisanje čestitaka i pečenje kolača, kako bi svaki korisnik dobio svoju, personaliziranu božićno-novogodišnju čestitku i kako bi se za blagdane svi mogli zasladiti.

Učenici su s čestitkama, kolačima i božićnim programom 21. prosinca 2015. zajedno s nastavnicama posjetili Lobor-grad gdje ih je dočekalo 300-tinjak korisnika Doma Lobor-grad. Radost i osmjeh na licima govori više od tisuću riječi. Uz pjesmu i ples učenici su proveli prijepodne s korisnicima i unijeli božićni duh u svaku bolesničku sobu i kutak Doma.

U prosincu, mjesecu darivanja, valja se sjetiti svih kojima je potrebna pomoć – osamljenih, napuštenih, bolesnih, nemoćnih i pokušati im znakom pažnje ili simboličnim poklonom uljepšati blagdane. Učenici i nastavnici Srednje škole Bedekovčina izuzetno su ponosni i sretni što su uljepšali blagdanske dane onima koje društvo često zaboravlja.

Galerija.

Video materijale s božićne priredbe u Lobor-gradu, kao i ostale video priloge vezane uz Srednju školu Bedekovčina, možete pogledati na službenom kanalu Srednje škole Bedekovčina na YouTubeu.