Tjedan higijene ruku

Autor: Krasnodor Mikša, 22. 5. 2016.

U sklopu obilježavanja Međunarodnog tjedna higijene ruku u zdravstvenim ustanovam učenici 3. Ma razreda, zajedno s svojim mentorima, u sivoj dvorani Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana prisustvovali su predavanju na temu važnosti higijene ruku.

U uvodnom dijelu predavanja sudionicima se obratila dr. Varda, specijalist mikrobiologije, a zatim su uslijedila predavanja diplomirane medicinske sestre Anice Jagić i predstavnice Aeskulap akademije, neprofitne organizacije za održavanje tečajeva za zdravstvene djelatnike s glavnim sjedištem u Njemačkoj.

Svim sudionicima predavanja, a posebno učenicima najzanimljiviji dio je bila radionica koju su osmislili predstavnici tvrtke Braun i na kojoj je svaki sudionik od ponuđenih otopina i prema prethodno danim smjernicama proizveo svoje vlastito dezinfekcijsko sredstvo. Svi sudionici su također dobili priliku zaigrati računalnu igricu koju je kreirala Aeskulap akademija i tako se prisjetiti 5 trenutaka za pranje ruku. Na predavanju su također i predstavljeni novi promotivni plakati sa smjernicama za higijenu ruku, a koji će se ubrzo izložiti u svim zdravstvenim ustanovama.

Ksenija Mlinarić