Međunarodni dan starijih osoba

Autor: Krasnodor Mikša, 8. 10. 2016.

U ponedjeljak, 3. listopada 2016. godine, obilježen je Dan starijih osoba pod geslom “Spriječimo predrasude i učinimo starije ljude sretnima”.

Učenici 5. razreda Medicinskog učilišta za tu su prigodu pripremili poruke za mlađe i poruke za starije osobe koje su se dijelile u predvorju škole, u Centru za dijalizu te u dječjem vrtiću.

U predvorju škole mogli su se pogledati učenički radovi na temu “Starost i starenje”, ispuniti upitnik opće kulture u svrhom promocije aktivnog starenja te uzeti poruke “Učinite stariju osobu već danas sretnom”.

U dječjem vrtiću učenici su zajedno s djecom predškolske dobi razgovarali o starosti i starenju, o njihovom poimanju starosti te o aktivnostima koje oni provode sa starijim osobama, odnosno bakama i djedovima. Zajedničkim snagama u dobrom raspoloženju mališana osmišljena su pravila ponašanja prema starijim osobama te izrađena kreativna knjižica “Poimanje starosti”. Na kraju druženja svako je dijete dobilo motivacijsku poruku te zadatak da poruku pokažu svojim ukućanima kako bi im pokazali važnost starijih osoba u našem društvu i potaknuli pozitivni stavovi o starosti.

Galerija.

Božica Jurinec