Svjetski dan bubrega

Autor: Krasnodor Mikša, 11. 3. 2021.

Svjetski dan bubrega obilježava se od 2006. godine, svakog drugog četvrtka u ožujku, s ciljem podizanja svijesti o važnosti očuvanja zdravlja bubrega.

Ove godine Srednja škola Bedekovčina podržala je obilježavanje Svjetskog dana bubrega na globalnoj razini pod geslom Živjeti dobro s bubrežnom bolešću. Tom prigodom učenici 5. Ma Srednje škole Bedekovčina pod mentorstvom Božice Jurinec, mag.med.techn., izradili su edukativnu priču Čuvari tijela gospodina Šećerka i poster Čuvajmo zdravlje bubrega.

Book titled 'Povodom Svjetskog dana bubrega 2021. godineČuvari tijela gospodina Šećerka'Read this book made on StoryJumper