Tjedan mozga

Autor: Krasnodor Mikša, 19. 3. 2021.

Kampanja pokrenuta inicijativom organizacije Dana Alliance for Brain Initiatives, poznata u svijetu kao Brain Awareness Week, provodi se u Hrvatskoj već dvadesetu godinu u mjesecu ožujku pod nazivom Tjedan mozga.

Tema ovogodišnje manifestacije su Virusi – prevencija i učinci na mozak te Mentalno zdravlje, a cilj je upoznati javnost s najnovijim znanstvenim otkrićima koja se tiču neurotropnih virusa, prevencije njihova širenja te tehnikama koje potiču mentalnu stabilnost.

Made with Padlet

U našoj školi učenici  5. Ma bili su vrlo aktivni u Tjednu mozga: izradili su plakat u Padletu, uredili centralni pano i pripremili ''on line'' predavanje koje će svi učenici imati priliku odslušati na satovima razrednog odjela. Mentorice učenicima bile su Suzana Posavec i Štefica Sukreški.

U sklopu Tjedna mozga učenici su i u bedekovčanskom dječjem vrtiću održali radionicu, izrađivali su kape u obliku mozga i bojali.