Schola medica

Autor: Krasnodor Mikša, 16. 2. 2015.

Početkom mjeseca održano je natjecanje medicinskih sestara / tehničara opće njege i fizioterapeutskih tehničara - Schola medica, na školskoj razini.

U natjecanju je sudjelovalo 12 medicinskih sestara / tehničara i 16 fizioterapeuta.

Učenici su za državnu razinu provjeravali znanje iz Zdravstvene njege opće, Načela zdravlja i njega i Zdravstvena njega zdravog djeteta, odnosno Osnove kineziologije i Kineziterapija.

Na državnu razinu Schole medice upućeni su Marko Paradi (4. Ma, mentorica Barbara Benković) i Lidija Hruškar (4. Mb, mentor Danijel Čehulić).

Državno natjecanje Scola medica održavat će se 23. i 24. travnja 2015. u Splitu.