Međunarodni dan sestrinstva (galerija+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 19. 5. 2015.

Prošli je tjedan u Medicinskom učilištu škole obilježen Međunarodni dan sestrinstva.

Dan sestrinstva obilježava se 12. svibnja, u spomen na rođendan Florence Nightingale, začetnice modernog sestrinstva, koja je polovicom 19. stoljeća inicirala ulazak profesionalno obrazovanih žena u zdravstvenu njegu bolesnih, te davne 1860. godine u Londonu otvorila prvu školu za medicinske sestre.

Za goste proslave, glavne medicinske sestre zdravstvenih ustanova i patronažne sestre Krapinsko-zagorske županije, bilo je pripremljeno predavanje na temu transplantacija, a pripremljena je i revija uniformi medicinskih sestara kroz povijest.

Učenici 5. Ma razreda pripremili su za sve postavu jedne retro ambulante u kojoj su prikazivali djelovanje medicinskog osoblja kroz povijest i ukratko upoznali prisutne kako je sve izgledalo na počecima pa do današnje moderne medicinske sestre / medicinskog tehničara.

Više možete vidjeti u galeriji, kao i u rubrici Press Clipping.