Obilježen Svjetski dan Alzheimerove bolesti (Anketa)

Autor: Krasnodor Mikša, 24. 9. 2015.

21. rujna u školi su učenici 5. Ma obilježili dan borbe protiv Alzheimerove bolesti prigodnim lecima i plakatom.

Na prvoj strani letka nalazile su se upute kako spriječiti nastanak i pojavu same bolesti, a na sljedećoj strani kratki upitnik s ciljem ranog prepoznavanja mogućih simptoma demencije.

Alzheimerova bolest je teška, neizlječiva, degenerativna bolest mozga, koja može uzrokovati smrt. Svojim napredovanjem dovodi do gubitka pamćenja iliti demencije. Bolesnik mijenja ponašanje i ima poremećaje u razmišljanju.  Zahvaćena su oba spola, ali bolest se češće pojavljuje kod žena starijih od 65 godina.

U privitku možete preuzeti letak s upitnikom koji je imao za cilj rano prepoznavanje mogućih simptoma demencije.

Matija Steklar, 5. Ma

Priloženi dokumenti: