Medicinsko učilište
Počinje s radom 1992. godine kada se upisuju prvi učenici u program medicinske sestre/medicinski tehničar, a sada upisujemo i fizioterapeutski tehničar.
Po broju zanimanja i broju upisanih učenika ovo je drugo po veličini učilište.

Ovdje se upisuju zanimanja:
  • medicinska sestra/medicinski tehničar u trajanju od pet godina
  • fizioterapeutski tehničar u trajanju od četiri godine.

Škola je uložila mnogo u opremanje učionica i kabineta potrebnih za školovanje ovih kadrova.
Stručnu nastavu izvode liječnici specijalisti i više medicinske sestre te viši fizioterapeuti.

Dio nastavnih vježbi izvodi se u školi, a dio u Općoj bolnici Zabok, Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice i bolnicama u gradu Zagrebu.
Budući medicinski djelatnici u sklopu nastave i izvanškolskih aktivnosti organiziraju i sudjeluju u mnogobrojnim projektima na razini Škole ili pak na razini cijele Županije.

Dan narcisa (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 5. 3. 2016.

Učenici Medicinskog učilišta naše škole pridružili su se obilježavanju Dana narcisa, humanitarnoj akciji sakupljanja sredstava za Zagorsku ligu za borbu protiv raka prodajući narcise.

Dan narcisa je humanitarna akcija u kojoj se toga dana prodaju poklonjeni narcisi, a prikupljena sredstva namijenjena su prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke. Ova manifestacija održava se pod zajedničkim sloganom u svim gradovima Hrvatske koji imaju klubove žena liječenih i operiranih na dojci.

5. travnja 1997. održana je prva akcija Dana narcisa u organizaciji studenata tadašnjeg Fakulteta za defektologiju pod vodstvom dr. Ruže Sabol koja je i dovela Dan narcisa u Hrvatsku.

Cilj akcije je bio i ostao podizanje svijesti o toj bolesti koja je prva na ljestvici smrtnosti kod žena. U Hrvatskoj godišnje od raka dojke obolijeva više od 2.300 žena, a oko 850 ih umire. „Karcinom dojke ne može se spriječiti, ali se može na vrijeme otkriti. "

S istim ciljem su se i ove godine u prikupljanje sredstava u organizaciji Zagorske lige za borbu protiv raka uključili učenici Medicinskog učilišta naše škole animirajući učenike i nastavnike kao i sve mještane Bedekovčine. Svima veliko hvala na postizanju odlične suradnje.

Galerija.

Učenici Medicinskog učilišta, 4. Ma