Medicinsko učilište
Počinje s radom 1992. godine kada se upisuju prvi učenici u program medicinske sestre/medicinski tehničar, a sada upisujemo i fizioterapeutski tehničar.
Po broju zanimanja i broju upisanih učenika ovo je drugo po veličini učilište.

Ovdje se upisuju zanimanja:
  • medicinska sestra/medicinski tehničar u trajanju od pet godina
  • fizioterapeutski tehničar u trajanju od četiri godine.

Škola je uložila mnogo u opremanje učionica i kabineta potrebnih za školovanje ovih kadrova.
Stručnu nastavu izvode liječnici specijalisti i više medicinske sestre te viši fizioterapeuti.

Dio nastavnih vježbi izvodi se u školi, a dio u Općoj bolnici Zabok, Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice i bolnicama u gradu Zagrebu.
Budući medicinski djelatnici u sklopu nastave i izvanškolskih aktivnosti organiziraju i sudjeluju u mnogobrojnim projektima na razini Škole ili pak na razini cijele Županije.

Schola medica 2016.

Autor: Krasnodor Mikša, 18. 4. 2016.

14. i 15. travnja 2016. u Medicinskoj školi Rijeka održano je državno natjecanje ''Schola medica 2016.'' u zanimanjima medicinska sestra opće njege / medicinski tehničar opće njege i fizioterapeutski tehničar na kojem su se natjecali i učenici naše škole.

Fizioterapeutski tehničari rješavali su teorijski dio i praktične zadatke iz Kineziologije i Kineziterapije. Na natjecanju je nastupila Erika Piljek (4. Mb), pod mentorstvom Danijela Tomašića, i ukupno osvojila 5. mjesto.

Od medicinski sestara opće njege / medicinskih tehničara opće njege nastupila je Nikolina Labaš (4. Ma), pod mentorstvom Kristinke Zebec, i osvojila 8. mjesto. Oni su, također, prvo rješavali teoretski dio, a zatim niz zadataka iz Zdravstvene njege djeteta.

Čestitamo!

Fotografije možete pogledati u grupi škole na Facebooku.