Medicinsko učilište
Počinje s radom 1992. godine kada se upisuju prvi učenici u program medicinske sestre/medicinski tehničar, a sada upisujemo i fizioterapeutski tehničar.
Po broju zanimanja i broju upisanih učenika ovo je drugo po veličini učilište.

Ovdje se upisuju zanimanja:
  • medicinska sestra/medicinski tehničar u trajanju od pet godina
  • fizioterapeutski tehničar u trajanju od četiri godine.

Škola je uložila mnogo u opremanje učionica i kabineta potrebnih za školovanje ovih kadrova.
Stručnu nastavu izvode liječnici specijalisti i više medicinske sestre te viši fizioterapeuti.

Dio nastavnih vježbi izvodi se u školi, a dio u Općoj bolnici Zabok, Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice i bolnicama u gradu Zagrebu.
Budući medicinski djelatnici u sklopu nastave i izvanškolskih aktivnosti organiziraju i sudjeluju u mnogobrojnim projektima na razini Škole ili pak na razini cijele Županije.

Božićna priredba u Lobor-gradu

Autor: Krasnodor Mikša, 28. 12. 2017.

Učenici i nastavnici Medicinskog učilišta već su tradicionalno posjetili korisnike Doma Lobor-grad i uljepšali im Božić kolačima i priredbom.

I medicinske sestre opće njege / medicinski tehničari opće njege i fizioterapeutski tehničari na nastavi su izrađivali božićne čestitke namijenjene korisnicima Lobor-grada, a zadnji tjedan nastave u prvom polugodištu donijeli su i kolače koje su pakirali u kutije, a kojima su s čestitkama željeli razveseliti korisnike u ovo predblagdansko vrijeme.

Učenici su i nastavnici u Loboru podijelili čestitke i kolače svima, a izveli su i predstavu koju su pripremili učenici trećih razreda. Predstava, popraćena glazbom, oduševila je korisnike Doma Lobor-grad, kao i njihovo osoblje. Uz pjesmu dobrodošlice, korisnici Doma također su organizirali odličnu priredbu. Uz slatke poslastice svi smo se dobro zabavili i proveli nezaboravne trenutke uz ples čineći dobro uz osmjeh i veselje.

Galeriju slika sa susreta u Lobor-gradu možete pogledati na službenoj stranici Srednje škole Bedekovčina na Facebooku.

Mario Sambolec