Medicinsko učilište
Počinje s radom 1992. godine kada se upisuju prvi učenici u program medicinske sestre/medicinski tehničar, a sada upisujemo i fizioterapeutski tehničar.
Po broju zanimanja i broju upisanih učenika ovo je drugo po veličini učilište.

Ovdje se upisuju zanimanja:
  • medicinska sestra/medicinski tehničar u trajanju od pet godina
  • fizioterapeutski tehničar u trajanju od četiri godine.

Škola je uložila mnogo u opremanje učionica i kabineta potrebnih za školovanje ovih kadrova.
Stručnu nastavu izvode liječnici specijalisti i više medicinske sestre te viši fizioterapeuti.

Dio nastavnih vježbi izvodi se u školi, a dio u Općoj bolnici Zabok, Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice i bolnicama u gradu Zagrebu.
Budući medicinski djelatnici u sklopu nastave i izvanškolskih aktivnosti organiziraju i sudjeluju u mnogobrojnim projektima na razini Škole ili pak na razini cijele Županije.

Međunarodni dan narcisa

Autor: Krasnodor Mikša, 21. 3. 2021.

Dan narcisa humanitarna je akcija u kojoj se toga dana prodaju poklonjene narcise, a prikupljena sredstva namijenjena su prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke. Ove godine se obilježavao u subotu, 21. ožujka. Zbog trenutne epidemiološke situacije i propisanih mjera distance koje su na snazi većina je humanitarnih akcija prodaje narcisa otkazana.

Učenici medicinskih razreda naše škole uz poštovanje svih propisanih epidemioloških mjera, zajedno sa svojim mentorima, obilježili su dan narcisa u školi i na vježbama u bolnici.

U školi je provedena kratka edukacija o samopregledu i pregledu dojki namijenjena djelatnicama škole, a na odjelu ginekologije Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana učenici 5. Ma u sklopu redovnih vježbi osmislili su radionice izrade cvjetova narcisa od papira i kratke edukacije po bolesničkim sobama o samopregledu i pregledu dojki pod nazivom „Narcisa za svaku od nas“. Cilj radionica bio je osvijestiti pripadnice ženske populacije o pravovremenom prepoznavanju i liječenju promjena koje mogu dovesti do raka dojke. Rak dojke najčešće je sijelo raka u žena u RH od kojega obolijeva četvrtina žena novooboljelih od raka i drugi je maligni uzrok smrti u žena, nakon kolorektalnog raka.

Video o akciji povodom Međunarodnog dana narcisa možete pogledati na poveznici.

Ksenija Mlinarić