Medicinsko učilište
Počinje s radom 1992. godine kada se upisuju prvi učenici u program medicinske sestre/medicinski tehničar, a sada upisujemo i fizioterapeutski tehničar.
Po broju zanimanja i broju upisanih učenika ovo je drugo po veličini učilište.

Ovdje se upisuju zanimanja:
  • medicinska sestra/medicinski tehničar u trajanju od pet godina
  • fizioterapeutski tehničar u trajanju od četiri godine.

Škola je uložila mnogo u opremanje učionica i kabineta potrebnih za školovanje ovih kadrova.
Stručnu nastavu izvode liječnici specijalisti i više medicinske sestre te viši fizioterapeuti.

Dio nastavnih vježbi izvodi se u školi, a dio u Općoj bolnici Zabok, Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice i bolnicama u gradu Zagrebu.
Budući medicinski djelatnici u sklopu nastave i izvanškolskih aktivnosti organiziraju i sudjeluju u mnogobrojnim projektima na razini Škole ili pak na razini cijele Županije.

Poziv na božićnu akciju 4. Ma

Autor: Krasnodor Mikša, 27. 11. 2012.

Dragi učenici, profesori i ostali djelatnici Srednje škole  Bedekovčina,

Bliži nam se vrijeme božićnih blagdana i darivanja, vrijeme mira, opraštanja i ljubavi, vrijeme obitelji. Nemaju svi tu sreću da budu za božićne blagdane sa svojom obitelji, svojim najmilijima i voljenima. Upravo zbog toga smo mi, učenici 4. Ma razreda, odlučili pokrenuti i realizirati dvostruko dobro djelo.

Uz pomoć profesorice Vidiček stupili smo u kontakt sa „Zagorskom ligom za borbu protiv raka“ od kojih smo naručili božićne čestitke koje bismo prodavali u školi po 5 kuna učenicima koji su željni uključiti se u akciju. Svaki učenik koji bi kupio čestitku napisao bi svoje tople želje i zaželio sretne božićne blagdane  jednom od korisnika „Doma za psihički bolesne odrasle osobe Loborgrad“.

Nama je danas ovo bez velikog značaja i važnosti, uz mnoge društvene mreže i mobitele, da smo i zaboravili kako čestitka izgleda, a vjerujemo i kako se piše, no njima to znači više od bilo kakvih materijalnih poklona. Veliku većinu svoga vremena usamljeni su i ovakve akcije ih veoma obraduju, a pogotovo za božićne blagdane. Uz pomoć profesorice Sukreški dobili smo popis korisnika doma. U domu živi  325 korisnika, što znači da je naručeno i toliko čestitaka. To je veoma velik broj, ali nas u srednjoj školi je dvostruko više, što znači da se ovakva akcija može ostvariti uz malo dobre volje.  5 kuna neće nikoga spasiti, a neće nitko ni propasti, a ako  kupimo čestitku i pošaljemo nekome kome to znači više i od čega, smatram da se akcija itekako isplatila i da je hvale vrijedna.

Posjet korisnicima doma održao bi se17. 12. 2012. u popodnevnim satima. Planirali smo dijeliti svakom korisniku „njegovu“ čestitku te ih također iznenaditi i zasladiti blagdane raznim kolačima kojima su naši stolovi bogati, no njihovi, nažalost, siromašni. Kolači bi trebali biti suhi poput keksa, i domaći.

Ovim putem molim sve Vas profesore i učenike koji mogu i žele da ispeku pokoji kolač. Pozivamo sve Vas, učenike SŠ Bedekovčine, kao i profesore i djelatnike, da se priključe ovoj božićnoj akciji i daju svoj doprinos. Iz svih razreda predsjednici neka popišu učenike koji žele sudjelovati, s time da napomenu kupnju čestitaka i donošenje kolača, te taj popis predaju predsjednici 4.Ma razreda Ivani Bogi u što je moguće kraćem vremenu, a zadnji rok je 01. 12. 2012.

Upotpunimo korisnicima njihov doživljaj blagdana, izmamimo im osmjehe na lica, prenesimo božićnu toplinu i usadimo im radost u srce.

Ivana Bogi, predsjednica 4. Ma