6. izložba bučinog ulja (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 8. 4. 2016.

2. travnja 2016. učenici 3. P i 4. P  u pratnji nastavnika posjetili su 6. izložbu bučinog ulja Sjeverozapadne Hrvatske koja se održala u Roses Designer Outlet Centru.

Na izložbi je sudjelovalo je 38 izlagača s 46 uzoraka (9 hladno prešanih bučinih ulja i 37 nerafiniranih bučinih ulja proizvedenih prema tradicionalnom postupku uz prženje). Izložba je započela uvodnim obraćanjima, a nakon toga naši učenici su pod vodstvom nastavnika Slavka Vinkovića održali prezentaciju projektne nastave o proizvodnji bučinog ulja pod nazivom „KAP ZDRAVLJA IZ ZAGORJA“.

Nakon prezentacije uslijedila je interpretacija rezultata ocjenjivanja bučinih ulja. Na kraju izložbe uslijedilo je proglašenje najboljih ulja, dodjela diploma i priznanja. Na otvorenom prostoru centra održavala se i prigodna prodaja bučinog ulja.

Naša škola također je imala svoj štand na kojem se moglo degustirati bučino ulje.

Galerija.

Katarina Rihtarić, Marta Komorčec, Kristina Kesak i Lorena Komar