Suradnja škole i Agronomskog fakulteta

Autor: Krasnodor Mikša, 17. 7. 2016.

Nastavlja se suradnja Srednje škole Bedekovčina i Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu koja traje već više od osam godina.

Hidroponski uzgoj povrća još je uvijek tehnologija koju imaju samo rijetke srednje škole, dok naša škola raspolaže hidroponijom već 8 godina. Tada su nastavnici o ovom suvremenom načinu proizvodnje educirani na Zavodu za povrćarstvo Agronomskog fakulteta u Zagrebu.

Suradnja između dvije ustanove nastavljena je 2010. na projektu Agrofutura Gospodarske škole Čakovec i 2015./16. na projektu MOPS Srednje škole Dragutina Stražimira iz Zeline.

Suradnja se nastavlja i po završetku projekta na način da doc. dr. sc. Božidar Benko i doc. dr. sc. Sanja Fabek iz Zavoda za povrćarstvo obilaze hidroponske uzgoje partnerskih škola kako bi uzeli uzorke hranjive otopine koja se daje na analizu, ali i kako bi pratili stanje u proizvodnji. Poslijednji obilazak bio je prošli tjedan.

Mirjana Hudi-Vlahek