14. natjecanje orača KZŽ-a

Autor: Krasnodor Mikša, 19. 7. 2016.

U subotu, 16. srpnja 2016., u Zlatar Bistrici održano je 14. natjecanje orača Krapinsko-zagorske županije u čijoj su organizaciji sudjelovali i učenici Poljoprivrednog učilišta naše škole.

Natjecanje orača Krapinsko-zagorske županije tradicionalno već dugi niz godina daje najbolje državne i svjetske natjecatelje. Zagorska poljodjelska tradicija, te nadasve vještina i spretnost, razlozi su zbog kojih upravo Zagorci iz godine u godinu imaju priliku svoje sposobnosti u oranju odmjeriti s najboljim oračima svijeta. A jedan od natjecatelja bio je i naš bivši učenik Andrija Škrlec koji se natjecao u disciplini plugova ravnjaka.

Organizatori su Krapinsko-zagorska županija, Udruga natjecatelja u oranju Krapinsko-zagorske županije i Savjetodavna služba te općina Zlatar Bistrica, a i naša škola je dala svoj doprinos. Naime, kao i prethodnih godina, naši učenici Poljoprivrednog učilišta sudjelovali suu pripremi parcela i provođenju samog natjecanja.

Galeriju slika možete pogledati na stranici Krapinsko-zagorske županije.

Mirjana Hudi-Vlahek, dipl.ing.agr.