Blagoslov traktora (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 6. 4. 2018.

Na Uskrsni ponedjeljak održan je jubilarni, 10. susret poljodjelaca s traktorima - Markovo na Strugači, na kojem je blagoslovljen i jedan školski traktor.

Strugača, gora u samom središtu Hrvatskog zagorja, nalazi se na tromeđu župa Orehovica, Mihovljan i Sveti Križ Začretje.

Naziv Markovo na Strugači odabran je jer se 25. travnja obilježava blagdan Sv. Marka, zaštitnika polja i poljodjelaca, a manifestaciju su organizatori pokrenuli iz želje da poljoprivrednici budu oprezniji prilikom obrađivanja polja traktorima na nezahvalnim terenima zagorskih brega, a ujedno i kako bi upozorili da zemlju treba obrađivati, a ne ostavljati zapuštenom. Tradicionalni susret poljodjelaca, traktora i traktorista održava se u organizaciji Općine Bedekovčina, DVD – a Orehovica, župe Orehovica i Udruge Angeljeki na samom vrhu Strugače, na oko 400 metara nadmorske visine.

Na blagoslovu su bili i predstavnici naše škole, Vera Hrvoj, Neven Krušelj i Kristijan Franc, s traktorom Store 404.

Galeriju slika s događaja možete pogledati na službenoj stranici Srednje škole Bedekovčina na Facebooku.