Državno natjecanje strukovnih škola WorldSkills Croatia 2022.

Autor: Krasnodor Mikša, 14. 5. 2022.

Učenici Srednje škole Bedekovčina i s ovogodišnjeg su se državnog natjecanja strukovnih škola Worldskills Croatia vratili s vrlo dobrim rezultatima.

Državno natjecanje održavalo se u Zagrebu od 10. do 12. svibnja u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a Srednja škola Bedekovčina nastupila je u 6 disciplina.

Petar Benger, pod mentorstvom Jovice Janjatovića, osvojio je 2. mjesto u disciplini Graditeljske tehnologije.

Marino Jureković i Mihael Filko, pod mentorstvom Ivana Mohača, osvojili su drugo mjesto u disciplini Suha Gradnja.

Soboslikar Filip Škalec, pod mentorstvom Franje Šćapeca, osvojio je 2. mjesto u disciplini Soboslikarstvo.

Agrotehničar Filip Pilaj, pod mentorstvom Silvice Galić, osvojio je 3. mjesto u disciplini Agro.

Patrik Kovačićek, pod mentorstvom Stjepana Sinkovića, osvojio je 3. mjesto u disciplini Keramičarstvo.

Mihael Mirt, pod mentorstvom Anamarije Aleksić Matijević, osvojio je vrlo dobro 8. mjesto u disciplini Arhitektonske tehnologije.

U sklopu državnog natjecanja Srednja škola Bedekovčina bila je škola-domaćin discipline Keramičarstvo i oblaganje, u sklopu koje je predstavila i školu, zanimanja i prednosti upisa u strukovne škole.