Seminar za cvjećare u Sloveniji

Autor: Krasnodor Mikša, 20. 2. 2013.

U organizaciji Biotehničkog centra Naklo u Kongresnom centru Brdo kod Kranja, u Sloveniji, nastavnici stručnih predmeta naše škole sudjelovali su na seminaru Trendovi u aranžiranju.

Na seminaru o novim trendovima aranžiranja cvijeća bile su nastavnice Lana Komerički, Božica Slivnjak Kruhek i Lidija Požgaj.

Na seminaru su se demonstrirale tehnike izrade buketa, aranžmana i instalacija, a radionice su držali dva poznata cvjećara: Franky Bollingh (Belgija) i Ivo Uršić (Slovenija).

Ovaj seminar je vrlo koristan za svakog cvjećara koji primjenjuje nova sredstva u cvjećarstvu (ljepilo za svježe rezano cvijeće, Quick deep tekućina za rezano cvijeće radi što većeg otvaranja provodnih snopova, Floral life 200 tekućina za skladištenje rezanog cvijeća da se pupovi ne otvaraj, Floral life 300 tekućina za rezano cvijeće za otvaranje svih pupova), kao i za primjenu novih materijala u cvjećarstvu (špage od raznih materijala, žice u bojama, perje raznih boja, spužve raznih boja i oblika).

Galerija.