Listopad u Poljoprivrednom učilištu (video)

Autor: Krasnodor Mikša, 18. 10. 2014.

U protekla tri tjedna na školskoj ekonomiji intenzivno se radilo.

Učenici Poljoprivrednog učilišta bili su aktivni u berbama jabuka i grožđa, a s obzirom na to da su učenici Graditeljskog učilišta sa svojim stručnim učiteljima priveli kraju radove na školskom podrumu, moglo se prionuti preradi jabuka u sok, odnosno grožđa u mošt. Tako je ove godine stavljena u funkciju oprema za preradu grožđa u vino, kao i oprema za preradu voća u sok, vrijedna 166.000,00 kn, od čega je 100.000,00 kn dobiveno od Krapinsko-zagorske županije na natječajima za investicijska ulaganja u poljoprivredu.
U petak, 10. listopada, bilo je i službeno otvorenje podruma kojem su nazočili brojni gosti među kojima i zamjenik župana Anđelko Ferek Jambrek.
Više o otvorenju podruma možete pogledati u galeriji i na školskim stranica na Facebooku.

Ostale video priloge možete pogledati na kanalu YouTubea Srednja škole Bedekovčina.

Galerija.

Mirjana Hudi-Vlahek,