Poljoprivredno učilište

Godine 1995. upisuje se prva generacija učenika u program poljoprivrednog tehničara općeg smjera.

Strateški je poljoprivreda jedna od okosnica razvoja naše županije, a prije svega proizvodnja zdrave hrane.

Za sada se u ovom učilištu školuje jedno četverogodišnje zanimanje - poljoprivredni tehničar opći, dok je za budućnost planirano više zanimanja, kao i zanimanja u trogodišnjem trajanju.

Nastava se odvija u zakupljenom školskom objektu veličine 1.000 m² uz koji se nalazi i uređeno zemljište za praktičnu nastavu, te suvremeni staklenik.

Stručnu nastavu izvode diplomirani agronomi dok je za praktičnu nastavu zaposlen poljoprivredni tehničar-instruktor praktične nastave

Osim što se brinu za sav okoliš škole, učenici praktičnu nastavu izvršavaju na nekim od poljoprivrednih imanja van škole, kao i u voćnjaku, stakleniku i vrtu koji škola posjeduje.

Poljoprivredno učilište na izložbi bučinog ulja (VIDEO+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 8. 4. 2013.

U petak, 5. travnja 2013., učenici Poljoprivrednog učilišta sudjelovali su na 3. izložbi bučinog ulja Sjeverozapadne Hrvatske u Zaboku.

Učenici su zajedno sa svojim nastavnicima predstavili svoje bučino ulje koje se moglo degustirati zajedno s vlastitim kukuruznim kruhom.

U sklopu izložbe svi su  prisustvovali predavanju o kvaliteti bučinog ulja u prehrani. Okupljeni su bučina ulja mogli i degustirati, ali i kupiti proizvode svih koji su sudjelovali.

Škola se predstavila s vlastitim bučinim uljem, koje se proizvodi na školskoj ekonomiji u sklopu praktične nastave. Na maloj površini od 0,1 ha dobije se cca 20 kg bučinih koštica (buče nisu važne - služe za zelenu gnojidbu), od čega se dobije oko 10 litara ulja.

Bučine koštice su prerađene u Uslužnoj uljari Županić u Vidovcu, opet u sklopu praktične nastave. Dobiveno ulje koristi se u promotivne svrhe.

Učenici i nastavnici Srednje škole Bedekovčina dobili su priznanje za sudjelovanje na Izložbi.