Poljoprivredno učilište

Godine 1995. upisuje se prva generacija učenika u program poljoprivrednog tehničara općeg smjera.

Strateški je poljoprivreda jedna od okosnica razvoja naše županije, a prije svega proizvodnja zdrave hrane.

Za sada se u ovom učilištu školuje jedno četverogodišnje zanimanje - poljoprivredni tehničar opći, dok je za budućnost planirano više zanimanja, kao i zanimanja u trogodišnjem trajanju.

Nastava se odvija u zakupljenom školskom objektu veličine 1.000 m² uz koji se nalazi i uređeno zemljište za praktičnu nastavu, te suvremeni staklenik.

Stručnu nastavu izvode diplomirani agronomi dok je za praktičnu nastavu zaposlen poljoprivredni tehničar-instruktor praktične nastave

Osim što se brinu za sav okoliš škole, učenici praktičnu nastavu izvršavaju na nekim od poljoprivrednih imanja van škole, kao i u voćnjaku, stakleniku i vrtu koji škola posjeduje.

Carski vrt u Celju

Autor: Krasnodor Mikša, 3. 10. 2013.

U Celju, Slovenija, u Šoli za hortikulturo in vizualne umetnosti, održana je zaključna konferencija projekta Carski vrt, kao i otvorenje Slovenskega vrta za što je pristigao poziv i u našu školu.

S obzirom da i jedni i drugi obrazujemo poljoprivredna zanimanja (cvjećare, vrtlare i tehničare) i radimo na projektima EU odazvali smo se (ravnatelj i voditeljica polj. učilišta) i proveli dan u ugodnom ozračju te izmijenili iskustava.

Projekt Carski vrt financirala je švicarska vlada, trajao je 2 godine, a u sklopu projekta podignut je već Švicarski vrt u Švicarskoj i Sloveniji; Slovenski taj dan u Celju, a slijedi još otvaranje istog u Švicarskoj u listopadu.

Nakon samog otvorenja Slovenskog vrta, obišli smo školu, kao i praktikume za praktičnu nastavu .

Slijedila su stručna predavanja predavača iz Austrije, Slovenije i Hrvatske.

Nadamo se uskorom uzvratnom posjetu.

Više slika možete pogledati na mrežnim stranicama Šole za hortikulturo in vizualne umetnosti.

Mirjana Hudi-Vlahek, voditeljica polj. učilišta