Prvi sastanak VU

Autor: Daniela Usmiani, 15. 10. 2010.

Na prvom sastanku VU donesen je Poslovnik o radu Vijeća učenika naše škole kao i Etički kodeks učenika škole.

Donesena je odluka o prikupljanju pomoći za učenike slabijeg socijalnog statusa u iznosu od 2 Kn mjesečno po učeniku.

Dogovoreno je da blagajnici svih razreda skupljeni novac donose u Pedagošku službu svakog 15. u mjesecu.

Plan rada za ovu godinu biti će donesen na sljedećoj sjednici VU do kada će svi članovi razmisliti o idejama i eventualnim projektima koje bi željeli raditi ove godine. Konzultirat će se i sa svojim razredima i razrednicima. Naše Vijeće učenika dio je Vijeća učenika KZŽ te će u svom radu djelovati i prema zajednički donešenim planovima i projektima.

Na sjednici je izabrana i učenica koja će biti predstavnik u novoformiranom Povjerenstvu za kvalitetu koje će realizirati pilot projekt samovrednovanja u koji je škola ove godine izabrana među 20 strukovnih škola u Hrvatskoj.

Svojom aktivnošću u radu Povjerenstva Marela Hrkač iz 2.Ma imat će mogućnost utjecati na kvalitetu nekih segmenata školskog života.