Priredba za maturante

Autor: Marica Kašćelan, 22. 5. 2017.

I ove smo godine u domu otpratili  naše drage maturante prigodnim programom.
U utorak, 16. 5. 2017. u domu je održana priredba povodom odlaska maturanata. Program su vodili učenici Florijan Horvat i Tena Novak, a glavni organizator bio je odgajatelj Antun Vidović.

>>vidi slike

Helena Subić

Večer je započela predstavljanjem svakog maturanta, a u pauzama uživali smo u glazbenim izvedbama. U priredbi su sudjelovali mnogi talentirani učenici doma pa raznolikosti u programu nije nedostajalo. Jelena Obadić nas je obradovala zvucima tamburice, a đački zbor svojom izvedbom pjesme Prljavog kazališta „Previše suza u mom pivu“. Pjesmu „Raj i pakao“ izveo je dinamičan kvartet Florijan Škreblin, Alen Tuđina, Jelena Obadić i Elena Lenard. Od dueta ovoga puta čuli smo „Stani mi na crtu“ u izvedbi Tene Novak i Florijana Škreblina i „Tajna“ kojeg su nam otpjevali Rebeka Jill Horenec i ponovno Florijan Škreblin. Odličan solo nastup odradila je Matea Horvat koja je otpjevala pjesmu Parnog valjka „Dođi“.

Osim glazbenih točaka, na priredbi smo mogli čuti i nekoliko dirljivih tekstova. Tena Novak se svojim pismom obratila maturantima, ali je ganula i sve ostale. U ime maturanata učenici Petar Lendl i Ivana Belčić svojim pismima su se prisjetili svojih domskih dana i od srca se zahvalili svim djelatnicima doma i škole. Kratak govor je održala i ravnateljica Vera Hrvoj i čestitala maturantima uručujući im njihove poklone.

Za sam kraj, svi maturanti su otpjevali „Gaudeamus Igitur“. Nakon toga slijedila je svečana večera za maturante i odgajatelje, potom glazba i ples za sve učenike doma.

Svim maturantima čestitamo i želimo puno uspjeha u daljnjem životu i radu!

Helena Subić